Felix1

Întâlnire transnațională a echipei noastre în cadrul proiectului ”Teaching in Diversity”!

  Membrii ai echipei noastre redacționale participă în perioada 16.01.2017 – 18.01.2017 la întâlnirea transnațională cadrul proiectului ”Teaching in Diversity”. Coordonatorul proiectului Felix Godeanu și președinte al Asociației „Paradigme educaționale”se alfă acum la European Centre for Minority Issues (ECMI) alături de Catalina Nicolin, vicepreședinte al Senatului General al Federației Euro Education și președinte Asociației „Paradigme educaționale”, filiala București. Acum patru ore colegul nostru Felix Godeanu a declarat că „suntem pregătiți pentru întâlnirea transnațională, din cadrul proiectului ”Teaching in Diversity”, contract nr. 2016-1-DE03-KA201-023001, GERMANIA, Flesburg” și speră să reprezinte cu onoare membrii organizației noastre. Acest nou proiect vine doar la o lună după ce în perioada 09-12 decembrie 2016, reprezentanții Asociației Paradigme Educaționale, au luat parte la prima mobilitate din cadrul altui proiect, care s-a desfășurat în Trikala, Grecia, la partenerul ANAPTYXIAKO KENTRO THESSALIAS, pentru a semna contractul de parteneriat și pentru a stabili agenda activităților viitoare precum și sarcinile partenerilor în cadrul proiectului. Vă vom ține la curent cu toate activitățile proiectelor noastre.