EVENIMENTProiecte

Echipa noastră a împărțit primele ajutoare la Gorj! „Dăruind vei dobândi”, ediția a VI a, 2021!

  • EURO EDUCATION FEDERATION în parteneriat cu, Mitropolia Olteniei, Asociației Vasiliada și Biserica „Izvorul Tămăduirii”, Târgu-Jiu a lansat o nouă campanie socială pentru toate centrele noastre din România. Campania a avut inițial ca zonă de acțiune mediul defavorizat din comunele şi satele județului Gorj pe tot parcursul anilor 2018 -2020, iar acum este la a VI a ediție. Pentru această perioadă se recomandă mobilizarea generală în toate centrele echipei noastre din județele, București, Iași, Bihor, Mehedinți, Craiova și Suceava. Menţionăm că echipa noastră dispune de toate informaţiile necesare cu privire la locaţiile familiilor cu probleme sociale reale. Astăzi am împărțit primele ajutoare în Municipul Târgu-Jiu. Zeci de localități vor beneficia de ajutoare primite din Germania. Mulțumim Mitropoliei Olteniei, Asociației Vasiliada și colaboratorilor noștri pentru sprijin.
  • Cei care vor să sprijine această inițiativă sunt rugați să sune la la telefon: 0728353441 sau la sediile echipelor partenere aici.